به نظر می رسد قیمت طلا از یک نرخ تورم گذشته است، اما چشم انداز گسترده تر همچنان نزولی است


طلا، XAU/USD، تورم ایالات متحده، Fespeak، تجزیه و تحلیل فنی – جلسه توجیهی:

  • قیمت طلا با وجود ایالات متحده بالاتر، صاف به پایان رسید CPI تعجب
  • بازارها نیز در روز سه شنبه تحت تأثیر فدسپیک قرار گرفتند
  • پایین جاده، XAU/دلار آمریکاممکن است چشم انداز نزولی باقی بماند

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

قیمت طلا در 24 ساعت گذشته نسبتاً ثابت به پایان رسید زیرا تیترهای مهم رقابتی برای جلب توجه فلز زرد مبارزه می کردند. اول، همه نگاه ها به گزارش CPI ژانویه ایالات متحده بود. تورم اصلی در مقایسه با برآورد 6.2 درصدی سالانه 6.4 درصد بود. این نیز بالاتر از پیش بینی من با استفاده از مدل تجزیه و تحلیل تاخیر بود. با این حال، در منطقه خطا بود. مهمتر از آن، این مدل CPI فوریه را 6.3% سالانه می بیند.

همراه با یک قرائت هسته ای قوی تر از حد انتظار، این خبر خیلی خوبی برای فدرال رزرو نیست، که در تلاش است تورم را به هدف متوسط ​​میان مدت حدود 2 درصد کاهش دهد. شرایط مالی از پایان سال گذشته کاهش یافته است زیرا بازارها در پایان چرخه انقباض قیمت گذاری شدند و سپس مقداری (در قالب کاهش نرخ های پیش بینی شده در پایان سال جاری) کاهش یافت.

از جمله گزارش CPI امروز، بازارها در مورد آن اضافه کرده اند 3 افزایش نرخ به چشم انداز 2 ساله از روز قبل از انفجار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه. در نتیجه، بازدهی 2 ساله خزانه داری تقریباً به بالاترین حد خود از نوامبر بازگشته است. این در حالی است که دلار آمریکا حمایتی پیدا کرد. جای تعجب نیست که این ترکیب برای طلا عالی عمل نکرده است.

علیرغم گزارش غیرمنتظره CPI چسبنده، قیمت طلا نسبتاً ضعیف بود. این به احتمال زیاد به دلیل Fedspeak است. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، روز سه‌شنبه خاطرنشان کرد که بانک مرکزی در مورد جایی که نرخ‌ها می‌تواند به اندازه کافی محدودکننده باشد، به صفر می‌پردازد – نشانه‌ای از اینکه اوج نرخ‌ها ممکن است به زودی نزدیک شود. اما، او همچنین اضافه کرد که فدرال رزرو ممکن است مجبور باشد کارهای بیشتری انجام دهد.

روی هم رفته، این به احتمال زیاد به فدرال رزرو اشاره می کند که ممکن است نرخ ها را برای مدت طولانی تری محدود نگه دارد. علیرغم اتفاقاتی که در 24 ساعت گذشته در مورد طلا رخ داد، ممکن است این موضوع همچنان دردسر بیشتری را برای فلز زرد ضد فیات ایجاد کند. اواخر امروز، ایالات متحده فروش خرده فروشی ژانویه را منتشر خواهد کرد. نتایج جامد ممکن است خطر افزایش فشار نزولی بیشتر به XAU/USD را ایجاد کند.

تحلیل تکنیکال طلا

در نمودار روزانه، طلا در تلاش است تا ضررهای خود را زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) افزایش دهد. این یک چشم انداز نزولی فزاینده ارائه می دهد و تمرکز را روی سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 1828 قرار می دهد. در صورت چرخش بالاتر، SMA 20 روزه می تواند به عنوان مقاومت حفظ شود و تمرکز نزولی کوتاه مدت را حفظ کند.

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

نحوه معامله طلا

نمودار روزانه XAU/USD

image1.png

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع