بروز شکاف در روند نزولی ین ژاپن. تنظیمات قیمت USD/JPY، CAD/JPY، MXN/JPY


دلار آمریکا، دلار کانادا، پزوی مکزیک در مقابل ین ژاپن – اقدام قیمت:

  • USD/JPY عقب نشینی می کند، اما به یک طبقه قوی نزدیک می شود.
  • راCAD/JPY رالی ممکن است در حال حاضر مسیر خود را طی کرده باشد.
  • شانس بالا برای ادغام گسترده تر در MXN/JPY ممکن است شروع شده باشد

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

به نظر می‌رسد ین ژاپن در این هفته برخی از سودهای خود را در برابر برخی از همتایان خود کاهش دهد، اما شکاف‌هایی در روند نزولی گسترده‌تر ارز ژاپن ظاهر می‌شود که می‌تواند هرگونه ضعف را محدود کند.

پس از اینکه اقتصاد ایالات متحده کمترین شغل را در بیش از دو سال اخیر ایجاد کرد، دلار به طور کلی کاهش یافت و مانع افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر این ماه شد. با این حال، بازار آتی نرخ همچنان شانس بالایی برای افزایش ۲۵ واحدی نرخ در نشست ۲۵ تا ۲۶ جولای FOMC دارد. با این حال، اگر CPI ایالات متحده بیش از حد انتظار کاهش یابد (داده های هفته آینده)، می تواند منجر به کاهش شانس افزایش نرخ شود و USD/JPY را محدود کند.

علاوه بر این، تهدید به مداخله مقامات ژاپنی می‌تواند روند صعودی USD/JPY را کنترل کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مداخله، به «ین ژاپن در نظارت بر مداخله: تنظیمات قیمت USD/JPY، EUR/JPY، GBP/JPY» که در 26 ژوئن منتشر شد، مراجعه کنید.

همچنین افزایش دستمزد کارگران ژاپنی که بانک ژاپن را به پایان سیاست پولی فوق‌العاده‌اش نزدیک‌تر می‌کند، از ین حمایت شده است. برای جزئیات بیشتر به «تنظیمات قیمت ین ژاپن با افزایش دستمزدهای ژاپن: USD/JPY، EUR/JPY، AUD/JPY» که در 7 ژوئیه منتشر شد، مراجعه کنید.

نمودار روزانه USD/JPY

image1.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

USD/JPY: به یک طبقه نسبتاً قوی نزدیک می شود

در نمودارهای فنی، USD/JPY در میانگین متحرک دوره 89 و لبه پایین ابر ایچیموکو در نمودارهای 4 ساعته به زیر حمایت همگرای کاملاً قوی سقوط کرده است (حمایت باعث بازگشت دلار به ین در ماه گذشته شد). این شکست تأیید می کند که شکاف هایی در رالی USD/JPY شروع شده است. در حال حاضر، این جفت می تواند در حدود میانگین متحرک 200 دوره ای در نمودار 4 ساعته (در حدود 141.50) پشتیبانی شود. با این حال، هر بازگشتی ممکن است محدود شود و خطر تثبیت طولانی‌تر دلار/ین را افزایش دهد.

نمودار روزانه CAD/JPY

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

CAD/JPY: رالی ممکن است در حال حاضر مسیر خود را طی کرده باشد

به نظر می رسد CAD/JPY در اوج های سال 2022، همزمان با لبه بالایی کانال رو به رشد از مارس، تسلیم مانع همگرای سختی شده است. با این حال، صلیب دارای یک بالشتک کاملاً قوی در میانگین متحرک 30 روزه، نزدیک لبه پایینی کانال است که به یک بازگشت جزئی اشاره دارد (نمودار را ببینید).

نمودار روزانه MXN/JPY

image3.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

MXN/JPY: ممکن است ادغام شروع شده باشد

به نظر می رسد که MXN/JPY بسیار بیش از حد خرید است، در حالی که با مقاومت اصلی در بالاترین سطح 2014 یعنی 8.72 مواجه شده است. جالب توجه است که تنوع بازار، همانطور که با ابعاد فراکتال اندازه گیری می شود، به نظر می رسد کم باشد زیرا MXN/JPY به بالاترین حد چند ماهه رسیده است. ابعاد فراکتال توزیع تنوع را اندازه گیری می کند. زمانی که معیار به مرز پایینی می رسد، معمولاً بسته به بازار 1.25-1.30، نشان دهنده تنوع بسیار کم است زیرا فعالان بازار در همان جهت شرط بندی می کنند و شانس برگشت قیمت را افزایش می دهد. برای MXN/JPY، بعد فراکتال 65 روزه به زیر آستانه 1.25 سقوط کرد و پرچم قرمز را بالا برد. (نمودار را ببینید.)

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManish

منبع