با کاهش مشکلات بانکی، شاخص Hang Seng در اخبار علی بابا افزایش یافت. HSI بالاتر؟


Hang Seng، HSI، Alibaba، HKD، ین ژاپن، AUD/USD – نقاط صحبت

  • شاخص Hang Seng با انتشار اخباری مبنی بر جدایی علی بابا بالا گرفت
  • به نظر می رسد که بحران بانکی در حال از بین رفتن است، سهام فناوری در منطقه سود برد
  • اگر دولت چین در حال تغییر سیاست باشد، آیا HSI به رشد خود ادامه خواهد داد؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

شاخص Hang Seng (HSI) امروز با توجه به اخبار مثبت برای علی بابا و در شرایطی که مشکلات بانکی کاهش یافت، در یک مرحله بیش از 2.5 درصد افزایش یافت.

HSI هنگ‌کنگ پس از اعلام علی‌بابا مبنی بر تقسیم کسب‌وکار به شش واحد تجاری جداگانه، رشد قابل توجهی را به ثبت رساند.

تجدید ساختار باعث شد که سرمایه گذاران ارزش های خود را برای غول فناوری ارزیابی مجدد کنند. ممکن است امکان چندین عرضه اولیه عمومی (IPO) برای هر اسپین آف را فراهم کند.

سهام روز سه شنبه در 84.35 HKD (10.75 دلار آمریکا) بسته شد و امروز به بالاترین سطح 98.00 HKD (12.49 دلار آمریکا) رسید. ارزش بازار در حال حاضر نزدیک به 2 تریلیون HKD است که بیش از 250 میلیارد دلار است.

گمانه زنی هایی وجود دارد که عدم تمرکز این گروه ممکن است چندین جعبه نظارتی دولت چین را علامت زده باشد.

این خبر زمانی منتشر می شود که یکی از بنیانگذاران جک ما پس از یک غیبت طولانی به سرزمین اصلی چین بازگشت. این خوش بینی را در برخی از بخش ها برانگیخته است که دولت محلی ممکن است به دنبال تغییر سیاست برای بخش خصوصی باشد تا شرایط سرمایه گذاری مطلوب تری را فراهم کند.

سایر بازارهای سهام APAC عموماً در سبز هستند. معاملات آتی به شروع مثبت شاخص های سهام اروپا و آمریکای شمالی در زمان نگارش این مقاله اشاره می کنند.

به نظر می رسد پس از جلسه استماع سنای ایالات متحده در مورد مشکلات بانکی، بازارها دوباره اطمینان پیدا کرده اند.

رگولاتورها اعلام کردند که مسائل مربوط به SVB Financial مربوط به سوءمدیریت داخلی توسط بانک است و احتمالاً در سراسر بخش بانکی سیستمی نیست.

ین ژاپن امروز در فضای ارزی با عملکرد ضعیف قابل توجهی بوده است، زیرا وضعیت بهشتی درک شده آن در یک نوع روز “ریسک” کمتر مطلوب است. دلار آمریکا به طور کلی در سطح G-10 محکم تر است.

دلار استرالیا پس از داده های CPI نرم ضعیف تر است. این رقم تا پایان فوریه 6.8 درصد سال به سال بود، اگرچه لازم به ذکر است که این عدد ماهانه نسبت به گزارش سه ماهه که در اواخر آوریل منتشر می شود قابل اعتمادتر است.

بازدهی خزانه داری پس از افزودن چند واحد پایه یک شبه به سختی در طول جلسه آسیایی تغییر کرد. طلا نزدیک به 1670 دلار ثابت است.

نفت خام پس از افزایش در هفته جاری، امروز تثبیت شد. قرارداد آتی WTI بالای 73.50 دلار بشکه بوده است در حالی که قرارداد برنت به 79 دلار می رسد.

با نگاهی به آینده، پس از برخی ارقام اطمینان مصرف کننده اروپایی، بریتانیا و ایالات متحده داده های وام مسکن را مشاهده خواهند کرد.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

ویژگی های معامله گران موفق

تجزیه و تحلیل فنی شاخص HANG SENG

رالی شاخص هانگ سنگ (HSI) امروز آن را به بالاتر از میانگین متحرک ساده 100 و 200 روزه (SMA) رساند.

این ممکن است نشان دهد که حرکت صعودی اساسی می تواند در حال تحول باشد. حرکت بالاتر از SMA 55 روزه ممکن است این را تایید کند.

مقاومت ممکن است در قله های اخیر 21056، 21747 و 22798 ارائه شود. دومی دارای یک سری نقاط شکست تاریخی در زیر است که ممکن است به آن وزن اضافه کند.

از جنبه نزولی، پشتیبانی می تواند در پایین ترین سطح قبلی 18846، 16823 و 15945 قرار گیرد. هر سه سطح دارای نقطه شکست هستند.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع