با کاهش انتظارات برای افزایش نرخ بهره در آینده، دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود در دو ماه اخیر رسید


قیمت، نمودار و تحلیل دلار آمریکا (DXY).

  • آیا فدرال رزرو به «یکی دیگر و تمام شده» نگاه می کند؟
  • انتشار تورم روز چهارشنبه در ایالات متحده همچنان کلیدی برای جهت کوتاه مدت دلار است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

راهنمای دلار آمریکا با نام تجاری جدید Q3 ما را دانلود کنید

پس از اظهارات مقامات فدرال رزرو در روز دوشنبه مبنی بر اینکه در صورت اجازه داده ها اجازه دهد، در حال بحث در مورد جلوگیری از افزایش نرخ بهره در آینده هستند، شاخص دلار آمریکا در پایین ترین حد خود در دو ماه اخیر معامله می شود. با افزایش 25 واحد پایه که قبلاً در این ماه کاملاً قیمت گذاری شده است، ممکن است بانک مرکزی ایالات متحده به دنبال تعلیق افزایش بیشتر باشد و به انقباض سیاست پولی که در 15 ماه گذشته مشاهده شده است پایان دهد.

آخرین احتمالات صندوق فدرال رزرو CME با تفکر فدرال رزرو مطابقت دارد و نرخ‌ها در این ماه به اوج خود قبل از دوره آرامش در سال آینده رسیده است.

احتمالات صندوق فدرال رزرو CME

image1.png

بازدهی خزانه داری ایالات متحده دیروز با کاهش دو برابری اخیر در حدود 5.08% به 5.11% کاهش یافت که اکنون به عنوان یک چرخه بالقوه برای UST حساس به نرخ بهره در 2 سال تلقی می شود.

نمودار روزانه بازدهی دو ساله خزانه داری ایالات متحده

image2.png

آخرین گزارش تورم ایالات متحده در روز چهارشنبه منتشر شد و بازار کاهش شدید تورم کل سالانه را از 4.0 درصد در ماه گذشته (مه) به 3.1 درصد پیش بینی کرد. تورم کل در ژوئن سال گذشته 9.1 درصد بود. تورم اصلی کمی چسبنده‌تر است و نگرانی‌های فدرال رزرو را بیشتر می‌کند و از 5.3 درصد در ماه قبل به 5.0 درصد کاهش یافته است.

image3.png

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX

توصیه شده توسط Nick Cawley

ویژگی های معامله گران موفق

نمودار روزانه دلار آمریکا نشان می دهد که دلار آمریکا به شدت از جمعه گذشته سقوط کرده است و میانگین متحرک ساده 20 و 50 روزه را پشت سر گذاشته است. دلار اکنون به سمت منطقه حمایتی متشکل از مجموعه ای از پایین ترین سطح های قبلی بین اوایل آوریل تا اواسط می سال جاری می رود. این منطقه حمایتی احتمالاً قبل از اینکه سطح 100 روانشناختی وارد شود، حداقل در کوتاه‌مدت افت بیشتر دلار را حفظ خواهد کرد. با توجه به اینکه انتظار می‌رود بازده اوراق قرضه کوتاه‌مدت ایالات متحده در سطح فعلی یا کمی کمتر از آن باقی بماند، دلار آمریکا تحت فشار بیشتر از چرخه‌های افزایش نرخ ارز سایر ارزها، یعنی یورو و پوند بریتانیا، قرار خواهد گرفت. بنابراین، مسیر آینده شاخص دلار آمریکا احتمالاً توسط عوامل خارجی در ماه های آینده تعیین می شود.

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا (DXY) – 11 ژوئیه 2023

image4.png

نمودار از طریق TradingView

نظر شما در مورد دلار آمریکا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع