با روشن شدن اطلاعات مشاغل ایالات متحده، نفت خام جایگاه بالایی را حفظ می کند. WTI بالاتر؟


نفت خام، EIA، API، فدرال رزرو، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، AUD، CAD، NZD، طلا – نکات صحبت

  • نفت خام با کاهش ذخایر و داده های جامد ایالات متحده تقویت شده است
  • میزان جنگ طلبی فدرال رزرو توسط بازار مجددا ارزیابی شده است
  • اگر حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی امروز ایالات متحده برآوردها را شکست دهد، آیا WTI بالاتر خواهد رفت؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

در حالی که داده های قوی ایالات متحده چشم انداز فعالیت های اقتصادی در بزرگترین اقتصاد جهان را افزایش داده است، نفت خام در برابر بالاترین محدوده اخیر که در جلسه روز جمعه قرار دارد، افزایش یافته است.

ذخایر نفت خام گزارش شده توسط آژانس اطلاعات انرژی ایالات متحده (IEA) نشان داد که در هفته منتهی به 30 ژوئن 1.508 میلیون بشکه کاهش یافته است در حالی که 983 هزار بشکه پیش بینی شده بود و 9.603 بشکه کمتر در هفته قبل.

در اوایل هفته، گزارش موسسه نفت آمریکا (API) از کاهش 4.382 میلیون بشکه ای برای مدت مشابه در هفته حکایت داشت. کاهش ذخایر ممکن است اشاره ای به ادامه رشد اقتصاد ایالات متحده در مواجهه با اقدامات سختگیرانه فدرال رزرو داشته باشد.

ترکیبی از این دیدگاه، گزارش ملی اشتغال ADP بود که نشان داد در ماه ژوئن 497 هزار شغل خصوصی غیرکشاورزی اضافه شد که بسیار بالاتر از برآوردهای 228 هزار نفری بود.

بعداً امروز، بازار بر ارقام حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اداره آمار کار ایالات متحده متمرکز خواهد شد. نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان تخمین می‌زند که در ماه گذشته 230 هزار شغل اضافه شده است.

همه این اخبار مثبت نشان داد که بازدهی خزانه داری دوباره با افزایش قیمت اوراق قرضه 10 ساله به بالای 4 درصد رسید.

شور و نشاط در بازار کار، چشم انداز فدرال رزرو را در نشست 26 جولای افزایش داد. وال استریت در جلسه نقدی خود با کاهش روبرو شد و شاخص‌های سهام APAC با دریای قرمز در سراسر منطقه پیشی گرفتند.

ارزهای مرتبط با رشد AUD، CAD و NZD تا پایان هفته با مشکل مواجه هستند. طلای نقطه ای نیز به پایین ترین حد 4 ماهه خود چشم دوخته است و در زمان چاپ نزدیک به 1910 دلار آمریکا معامله می شود.

پس از داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا سخنرانی خواهد کرد.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله AUD/USD

تجزیه و تحلیل فنی نفت خام WTI

قیمت نفت خام WTI به مدت بیش از 2 ماه در محدوده 66.80 تا 75.06 قرار دارد. به طور گسترده تر، از نوامبر گذشته بین 63.64 و 83.53 معامله شده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، بالا و پایین های قبلی ممکن است به ترتیب مقاومت و حمایت را ایجاد کنند.

در جهت نزولی، پشتیبانی ممکن است در 67.03، 66.82، 66.80، 64.36، 63.64 یا در پایین ترین سطح نوامبر 2021 یعنی 62.43 قرار گیرد.

در سمت بالا، مقاومت می تواند در 72.72، 73.28، 75.06، 76.92 و 79.18 جلوتر از خوشه ای از نقاط شکست و قله های قبلی در منطقه 82.50 – 83.50 باشد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع