با افزایش ترازنامه فدرال رزرو، دلار آمریکا افزایش می یابد، اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید


دلار آمریکا، بانک اول جمهوری، ترازنامه فدرال رزرو – بازار آسیا پاسیفیک باز:

  • دلار آمریکا در حالی که بانک فریست ریپابلیک آماده دریافت بودجه است، افزایش می یابد
  • ترازنامه فدرال رزرو افزایش می یابد، اینطور نیست کاهش کمی
  • DXY به دنبال یک کانال رو به رشد است، آیا روند صعودی گسترده تری از سر گرفته می شود؟

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

ویژگی های معامله گران موفق

جلسه توجیهی بازار آسیا و اقیانوسیه – بانک اول جمهوری، ترازنامه فدرال رزرو

با ادامه کاهش نوسانات بازار مالی در پی سقوط بانک سیلیکون ولی در هفته گذشته، دلار آمریکا از همتایان اصلی خود پیشی گرفت. گزارش‌ها حاکی از آن است که First Republic Bank، یکی از موسسات وام‌دهی منطقه‌ای که در طوفان گرفتار شده، آماده دریافت حدود 30 میلیارد کمک نجات از برخی از بزرگترین بانک‌های کشور است.

بازدهی خزانه داری اولیه افزایش یافت و نرخ 2 ساله تقریباً 7 درصد طی 24 ساعت افزایش یافت. این نشان می دهد که شاید برخی از عدم قطعیت های مالی از روی میز برداشته شده است و دری را برای فدرال رزرو باز می کند تا شاید به عملیات انقباضی خود برای کاهش تورم ادامه دهد. داو جونز، اس اند پی 500 و نزدک کامپوزیت افزایش یافتند.

در همین حال، فاش شد که ترازنامه فدرال رزرو به میزان چشمگیر 300 میلیارد افزایش یافته است. اشتباه نکنید، این تسهیل کمی نیست. در نمودار زیر می بینید که در حالی که کل دارایی ها افزایش یافتند، اوراق بهادار به طور کامل (عمدتاً اوراق بهادار خزانه داری) و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن (MBS) همانطور که در شرایط انقباض کمی انتظار می رفت، به کاهش خود ادامه دادند.

ترازنامه فدرال رزرو

ترازنامه فدرال رزرو

آنچه افزایش یافت، وام دهی تخفیف بود که هفته گذشته به 152.9 میلیارد افزایش یافت. این بیش از آنچه در طول بحران مالی 2008 و همه‌گیری کووید 2020 شاهد بودیم بود. وام پنجره تخفیف در درجه اول به عنوان یک سوپاپ اطمینان و افزایش اعتبار برای کاهش فشارهای نقدینگی. این یک مکانیسم کوتاه مدت جدا از رژیم افزایش نرخ بهره میان مدت/QT فعلی است. در نمودار زیر می توانید ببینید که چقدر موقتی است.

استقراض پنجره تخفیف

استقراض پنجره تخفیف

تحلیل فنی دلار آمریکا

با نگاهی به نمودار روزانه، شاخص دلار DXY از کف کانال صعودی که در ماه فوریه ایجاد شده بود، جهش کرد. این می تواند راه را برای از سرگیری محتاطانه روند صعودی باز کند. به نظر می رسد مقاومت فوری سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 106.152 و همچنین میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) باشد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه DXY

نمودار روزانه DXY

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع