با افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده پیش از FOMC، طلا از طریق حمایت کاهش یافت


قیمت طلا (XAU/USD)، نمودار و تحلیل

  • بازدهی خزانه داری آمریکا بالاتر می رود اما مقاومت نزدیک است.
  • تصمیم نرخ FOMC زمینه را برای طلا فراهم می کند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله طلا

دلار آمریکا در آستانه تصمیم گیری نرخ بهره که مشتاقانه منتظر آن هستیم فردا، با کمک افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده، قیمت کمی را افزایش می دهد. انتظار می رود که نرخ بهره 25 واحد افزایش یابد، و در حال حاضر قیمت گذاری شده است، اما کنفرانس مطبوعاتی پس از تصمیم گیری جایی است که جزئیات واقعی نیات فدرال رزرو دیده می شود. انتظار می‌رود رئیس پاول تأکید کند که نرخ‌های بهره ایالات متحده همچنان به حرکت بالاتر ادامه می‌دهد و برای مدت طولانی‌تری در آنجا باقی می‌ماند و شیب تندروانه را به جلسه اضافه می‌کند. با این حال، همانطور که قبلاً بحث شد، بازار روایت فدرال رزرو را نادیده می گیرد و در ماه مارس 25 واحد افزایش قیمت دارد، دوره تثبیت، قبل از اینکه کاهش نرخ بهره در سه ماهه چهارم امسال مطرح شود. اینکه پاول چقدر به بازار فشار می آورد، مسیر دلار آمریکا و طیف وسیعی از بازارهای ریسک را در هفته های آینده تعیین خواهد کرد.

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده ها، به زمان واقعی مراجعه کنید تقویم DailyFX

شاخص دلار آمریکا امروز با نزدیک شدن به تصمیم فدرال رزرو در حال افزایش است. DXY امروز نیز از یک یورو ضعیف‌تر سود می‌برد، در حالی که استرلینگ نیز پس از هشدار صندوق بین‌المللی پول مبنی بر اینکه احتمالاً اقتصاد بریتانیا در سال جاری کوچک می‌شود، عقب‌نشینی کرده است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) – نمودار روزانه – 31 ژانویه 2023.

image1.png

طلا از سطوح حمایت اخیر رد می شود و ممکن است 1900 دلار در هر اونس را آزمایش کند. قبل از FOMC در حالی که الگوی فعلی چهار شمع قرمز، ضعف فعلی این فلز گرانبها را برجسته می‌کند، باید به خاطر داشت که طلا از اوایل نوامبر، زمانی که حدود 1615 دلار در هر اونس تغییر کرد، یک شرط بندی یک طرفه بوده است. هر سه میانگین متحرک همچنان حمایت کننده هستند.

نمودار قیمت طلا – نمودار روزانه – 31 ژانویه 2023

image2.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 4% 1%
هفتگی 10% 4% 7%

معامله گران خرده فروشی، شلوارهای بلند و شورت را افزایش می دهند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 55.32 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به فروش کوتاه 1.24 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 4.18 درصد بیشتر از دیروز و 9.42 درصد بیشتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 9.31 درصد بیشتر از دیروز و 7.55 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهد سوگیری ترکیبی معاملات طلا

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع