بازیابی نفت خام WTI و برنت پس از CPI ایالات متحده متوقف شد


نفت (WTI، نفت خام برنت) تجزیه و تحلیل فنی

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

WTI مقاومت می یابد – به طور بالقوه بازیابی 4 روزه را متوقف می کند

قیمت‌های WTI تا حدودی از فروش وحشتناکی که پس از شعله‌ور شدن دوباره در بخش بانکداری منطقه‌ای ایالات متحده رخ داد، بهبود یافته است. در واقع، چهار روز معاملاتی قبل با شمع‌های سبز همراه بود، زیرا بازار نفت تلاش کرد از پایین‌ترین رقم پنج‌شنبه گذشته یعنی 63.64 دلار فاصله بگیرد.

به نظر می رسد که بازار در راستای پایین ترین سطح 22 فوریه سال جاری در حدود 73.90 دلار مقاومت درون روزی پیدا کرده است. در صورت وجود یک متقاطع صعودی باید شاخص MACD را مشاهده کرد که ممکن است نشان دهنده صعود بیشتر در آینده باشد. RSI پس از ناکامی در شرایط فروش بیش از حد در حال افزایش است. نکاتی که در ارزیابی پتانسیل افزایش بیشتر باید در نظر گرفته شود عبارتند از: خط روند شیب دار نزولی که به عنوان مقاومت عمل می کند و سطح 75.75 دلار – که نمایانگر سطح زیرین شکاف است که با الهام از کاهش های غیرمنتظره اوپک در ماه جاری اجرایی شد. SMA 50 روزه یک مانع صعودی بالقوه دیگر اضافه می کند.

مقاومت حمایتی در سطح روانی 70 دلار است.

نمودار روزانه CL1 نفت خام (WTI) – معاملات آتی پیوسته

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ -8٪ -3٪
هفتگی -26٪ 36% -17٪

نفت خام برنت تلاش می کند تا در محدوده تعریف شده خود معامله کند

نفت خام برنت با 76.50 دلار تلاش کرد از محدوده مقاومت عبور کند، اما تا زمان انتشار داده های CPI ایالات متحده کاهش یافته است. به نظر می رسد برای یافتن مقاومت در اطراف بالاترین قیمت دیروز، قیمت های برنت از 50% اصلاحی حرکت اصلی 2020 تا 2022 در 77 دلار حرکت کرده است، با رویکردی به سمت خط روند نزولی که به عنوان مقاومت قبلی عمل می کرد، اکنون پشتیبانی می شود.

سمت پایین قیمت حمایتی 75.20 دلار، سطح بعدی حمایت است و پایین ترین سطح هفته گذشته در 71.40 دلار قرار دارد. با این حال، مانند WTI، مراقب یک کراس اوور صعودی باشید که می‌تواند نشان‌دهنده صعود بیشتر در آینده باشد. سطوح مقاومت فراتر از 77 دلار شامل 50 SMA و نقطه میانی ناهموار منطقه بزرگتر در 82 دلار است، با ضلع بالای منطقه بزرگتر 89 دلار با فاصله نسبتاً دورتر.

نمودار معاملات آتی پیوسته روزانه نفت برنت

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع