انتظارات تورمی بالاتر استرالیا، پیشنهاد استرالیا را حفظ می کند


AUD/USD تجزیه و تحلیل و نکات صحبت

  • افزایش دیگری توسط RBA ممکن است بعد از CPI در اواخر این هفته مورد حمایت قرار گیرد.
  • چین برای چشم انداز کالا برای استرالیا بسیار مهم است.
  • صلیب طلایی ممکن است منجر به افزایش AUD اضافی در آینده شود. 0.7000 در معرض تهدید

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی رایگان دلار استرالیا در سه ماهه اول خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی دلار استرالیا

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

دلار استرالیا که حامی رشد است به آمار فزاینده مرگ و میر ناشی از کووید که در روز شنبه توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین منتشر شد که نشان می‌دهد تمرکز بازارها بر گزارش آتی CPI استرالیا در روز چهارشنبه و دلار ضعیف‌تر است، واکنش نشان نداد – تقویم اقتصادی زیر را ببینید. برآوردها به الف اشاره دارد 0.2٪ نسبت به مطالعه قبلی افزایش یافته و می تواند آچاری را در کارها ایجاد کند، زیرا در صورت افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA)، اقتصاد استرالیا می تواند به رکود وارد شود. با در نظر گرفتن کاهش قیمت مسکن و کاهش تقاضای مصرف‌کننده، افزایش دیگری به مصرف‌کننده استرالیایی آسیب می‌رساند. این هفته با داده های ایالات متحده با تأثیر بالا پایان می یابد که باید حرکت قیمت AUD/USD را به عوامل مبتنی بر دلار تغییر دهد.

تقویم اقتصادی

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

RBA احتمال افزایش نرخ بهره دیگری را برای جلسه فوریه همانطور که در صورتجلسه قبلی ذکر شد و با تقسیم قیمت بازار پول (به جدول زیر) بین بدون تغییر و قیمت تقسیم شده است، رد نکرده است. 25bps افزایش، چاپ تورم چهارشنبه می تواند منجر به وضوح بیشتر شود. در یک نکته مثبت برای دلار استرالیا، پیش بینی می شود که قیمت کالاها در طول سال 2023 تا حد زیادی بر اساس بازگشایی مجدد چین و صادرات زغال سنگ به کشورهای اروپایی که اکنون به دنبال محافظت از قرار گرفتن در معرض منابع انرژی روسیه هستند، بالا باقی بماند.

احتمالات نرخ بهره RBA

image2.png

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل فنی

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

میانگین های متحرک

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

نمودار روزانه AUD/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط Warren Venketas، IG

اقدام روزانه AUD/USD قیمتی است که از آن دفاع می کند 0.7000 دسته مقاومت روانی امروز صبح که از دوشنبه هفته گذشته سه بار تست شده است. ممکن است فقط زمان زیادی باشد که یک شمع روزانه تأیید شده بالاتر از این سطح بسته شود که می تواند منجر به یک پا بالاتر شود. یک صلیب طلایی احتمالی (تقاطع MA 50 روزه بالاتر از MA 200 روزه) می تواند این حرکت را بالاتر ببرد و قطعاً بازاری است که در هفته آینده از نزدیک تحت نظر خواهم داشت.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

داده های احساس مشتری IG: محتاطانه

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در AUD/USD، با 52% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم. با این حال، به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌یابی بلند و کوتاه، به یک سوگیری مختلط کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع