اقتصاد آلمان راکد می شود، تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا رشد اندکی دارد


منطقه یورو و تولید ناخالص داخلی آلمان دارایی های اتحادیه اروپا را کاهش می دهد

  • تولید ناخالص داخلی آلمان راکد است، اتحادیه اروپا کاهش رشد را تأیید می کند
  • یورو/دلار آمریکا در بحبوحه چشم‌انداز رشد ضعیف‌تر از آمارهای تورم داغ‌تر آمریکا عقب‌نشینی می‌کند، اما روند صعودی همچنان ادامه دارد.
  • شاخص DAX شکاف بالاتری داشت اما بر اساس داده های بنیادی بدبینانه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

تولید ناخالص داخلی آلمان راکد می شود، تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا نشان می دهد که رشد کند شده است

بر اساس برآورد فلش در صبح جمعه، داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول برای آلمان به سختی از انقباض جلوگیری کرد زیرا سه ماه اول سال نسبت به سه ماهه چهارم سال 2022 بهبود 0 درصدی را ثبت کرد. این چاپ به طور قابل توجهی کمتر از برآوردهای اجماع از رشد جزئی 0.3٪ است که منجر به کاهش قاطع دارایی های مرتبط با اتحادیه اروپا می شود.

اقتصاد گسترده‌تر منطقه یورو کمی بهتر عمل کرد، اما همچنین برآوردها را در مورد معیارهای سه ماهه (QoQ) و سال به سال (سالانه) از دست داد. رشد سالانه 1.3 درصدی نشان دهنده کاهش 0.5 درصدی نسبت به آمار سه ماهه چهارم است که به کاهش رشد ادامه می دهد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

داده های ناامید کننده منجر به تغییر بیشتر انتظارات نرخ به نفع 25 واحد پایه (bp) افزایش در جلسه شورای حاکم بانک مرکزی اروپا در هفته آینده در پنجشنبه شده است و احتمال 50 واحد در ثانیه کمتر به نظر می رسد. بازارها در حال حاضر 80 درصد شانس افزایش 25 واحد پایه را در هفته آینده پیش بینی می کنند.

نرخ بهره بانک مرکزی اروپا احتمالات ( ضمنی )

image2.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

بیاموزید که چگونه برای انتقال داده های بازار آماده شوید

دارایی های اتحادیه اروپا پس از داده های ناامید کننده رشد کاهش می یابد

EUR/USD بلافاصله پس از داده های آلمان کاهش یافت، اما در لحظاتی پس از اینکه داده های اتحادیه اروپا راه خود را در صفحه نمایش رایانه ها پیدا کرد، تثبیت شد.

نمودار 5 دقیقه ای EUR/USD

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

کاهش اخیر توسط داده های رشد ضعیف تر از حد انتظار در آلمان همراه با افزایش نادر برای دلار به عنوان جزء تورمی دیروز تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ایالات متحده ایجاد شده است. چاپ داغ تر از حد انتظار بود – با اضافه کردن وزن بیشتر در پشت اجماع عمومی، شاهد افزایش ۲۵ واحد پایه در هفته آینده از سوی FOMC خواهیم بود.

روند صعودی بلند مدت همچنان صعودی باقی می ماند زیرا قیمت ها در حال حاضر در کانال صعودی باقی می مانند. در واقع، چنین عقب‌نشینی توسط گاوهای یورو/دلار آمریکا که پیش‌بینی عقب‌نشینی پیش از در نظر گرفتن ادامه روند صعودی دارند، استقبال می‌شود.

نمودار روزانه EUR/USD

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

شاخص DAX نیز پس از داده های رشد آلمان بر اساس نمودار 5 دقیقه ای زیر با وجود شکاف بالاتر در بازار باز کاهش یافت. این شاخص قبلاً نشانه‌هایی از خستگی صعودی را در نمودار روزانه نشان داده بود زیرا تلاش می‌کرد تا از بالاترین سطح سالانه خود ادامه دهد.

نمودار 5 دقیقه ای DAX

image5.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع