افزایش ین ژاپن، کاهش USD/JPY با کاهش بازدهی خزانه‌داری قبل از CPI


ین ژاپن، USD/JPY، بازده اوراق قرضه، تجزیه و تحلیل فنی – جلسه توجیهی آسیا و اقیانوسیه:

  • ین ژاپن افزایش قوی 2 روزه را در مقابل افزایش می بیند دلار آمریکا
  • USD/JPYاین کاهش با کاهش بازدهی خزانه داری ایالات متحده همزمان شد
  • نرخ ارز تحت یک خط روند نمایی کلیدی شکست

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

ین ژاپن از همتایان اصلی خود به ویژه در برابر دلار آمریکا بهتر عمل کرد. طی دو روز گذشته، USD/JPY در بدترین عملکرد از ماه می، حدود 1.9 درصد کاهش یافت. فراتر از آن، حرکت بود یک رویداد کاملا نادر. با نگاهی به داده ها از ابتدای سال 2000، افت 1.9 درصدی به 2.2- انحراف استاندارد از میانگین رسید.

نگاهی دقیق تر به عملکرد قیمت ین در 24 ساعت گذشته نشان می دهد که قدرت این ارز با تضعیف بازده اوراق قرضه بلندمدت ایالات متحده همزمان شده است. بازدهی 10 ساله خزانه داری تقریبا -1.8 درصد کاهش یافت که بدترین عملکرد از 20 ژوئن بود. این علی‌رغم انبوهی از Fedspeak بود که در آن سیاست‌گذاران تکرار کردند که سناریوی احتمالی پیش‌رو برای نرخ‌های بهره بالاتر و شاید برای مدت طولانی‌تر نیز باشد.

شاید معامله گران برای گزارش تورم این هفته ایالات متحده موضع می گرفتند. در روز چهارشنبه، تورم کل از 4.0 درصد سالانه در ماه مه به 3.1 درصد سالانه در ژوئن کاهش بیشتری یافته است. با این حال، این تا حد زیادی به دلیل کاهش تورم در قیمت مواد غذایی و انرژی است. خوانش هسته با فرار بسیار کمتر از 5.3 درصد قبل به 5.0 درصد سالانه کاهش یافته است.

این خبر خوبی برای فدرال رزرو نیست، زیرا نشان می دهد که تورم اساسی در حال تثبیت و مقابله با آن است. شاید سرمایه گذاران به دنبال چاپ نرم تر و شاید فدرال رزرو کمتر جنگ طلب باشند. این به نفع ین ژاپن خواهد بود زیرا به دلیل رکود بانک ژاپن، مبانی آن به عوامل خارجی گره خورده است. به این ترتیب، USD/JPY نسبت به بازدهی خزانه داری بسیار حساس است.

تجزیه و تحلیل فنی ین ژاپن

کاهش دلار/ین در 2 روز گذشته باعث شد که نرخ ارز یک شکست نزولی را از روند صعودی سریع‌تر از ابتدای سال جاری تایید کند – نمودار زیر را ببینید. این پشتیبانی فوری را نشان می دهد که سطح اصلاحی فیبوناچی 23.6% در 140.85 است. فراتر از آن، میانگین متحرک ساده 50 روزه قرار دارد. دومی می تواند حفظ شود و تمرکز صعودی گسترده تر را حفظ کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه USD/JPY

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع