اعتماد مصرف‌کننده با رشد رکود اقتصادی کاهش می‌یابد، دلار افزایش می‌یابد در حالت غیر ریسک


نکات کلیدی اعتماد مصرف کننده ایالات متحده:

  • ضریب اطمینان مصرف کننده در آوریل به 101.3 سقوط کرد که بسیار کمتر از برآورد اجماع 104.00 است.
  • رکود در شاخص سرفصل را می توان به عقب نشینی شدید در مؤلفه انتظارات نظرسنجی نسبت داد.
  • دلار آمریکا (DXY) علیرغم داده‌های ناامیدکننده در میان احساسات ریسک، سود را افزایش می‌دهد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: پیش‌بینی S&P 500: درآمدهای MSFT، GOOGL، AMZN و META برای هدایت بازارها

شاخص محبوبی از نگرش مصرف کنندگان ایالات متحده در ماه آوریل پس از یک بازگشت کوچک در پایان سه ماهه اول، بیش از حد انتظار بدتر شد، نشانه ای که نشان می دهد آمریکایی ها در بحبوحه فشارهای تورمی سرسختانه بالا، افزایش نرخ بهره و نگاه بدبینانه تری به اقتصاد دارند. خطرات رکود فزاینده

بر اساس گزارش هیئت کنفرانس، اعتماد مصرف کننده در این ماه از بازبینی نزولی 104.00 در ماه مارس به 101.3 کاهش یافت، که کمتر از برآوردهای اجماع است که خواستار عقب نشینی ملایم تر به 104.5 است. هنگامی که احساسات بدتر می شود، خانواده ها تمایل دارند هزینه های خود را کاهش دهند. با توجه به اینکه مصرف خانوارها محرک اصلی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است، این می تواند به یک مشکل برای اقتصاد تبدیل شود.

image1.png

منبع: هیئت همایش

با نگاهی به مؤلفه‌های جداگانه این نظرسنجی، شاخص وضعیت فعلی، بر اساس ارزیابی شرایط فعلی کسب‌وکار و استخدام، نسبت به دوره قبل از 148.9 به 151.1 افزایش یافت، اما شاخص انتظارات، که چشم‌انداز کوتاه‌مدت درآمد را دنبال می‌کند، کسب‌وکار است. محیط زیست، و بازار کار، با افت شدید به 68.1 از 74.00 سقوط کرد.

با تمرکز بر شاخص انتظارات، خوانش های زیر سطح 80 با رکود همراه است، بنابراین چاپ 68.1 کاملاً هشدار دهنده است و نشان می دهد که کشور ممکن است در اواخر امسال به سمت رکود پیش رود، به خصوص اگر هزینه ها به سرعت در حال کاهش باشد. ماه های آینده

با در نظر گرفتن همه موارد، نتایج اعتماد مصرف کننده حاکی از بدتر شدن شرایط اقتصادی و آسمان ابری در افق است. این ممکن است فدرال رزرو را وادار کند که موضعی کمتر تهاجمی را زودتر از آنچه پیش بینی می شد اتخاذ کند تا خطرات نزولی ناشی از گسترش/مادی شدن را مهار کند.

در تئوری، یک محور سیاست پولی باید برای دلار آمریکا نزولی باشد، مگر اینکه آشفتگی بازار تشدید شود و جرقه های فرار به سمت ایمنی را ایجاد کند، در این صورت، دلار آمریکا سود خواهد برد. به نظر می‌رسد روز سه‌شنبه، با افزایش رشد شاخص دلار آمریکا پس از داده‌های اقتصادی ضعیف، این موضوع صادق است.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

فارکس برای مبتدیان

نمودار 5 دقیقه ای دلار آمریکا (DXY).

نمودار، نمودار خط، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

منبع