اسلاید 1.3000 Beckons به عنوان شاخص دلار (DXY) ادامه دارد


قیمت دلار کانادا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

  • Loonie به دنبال کسب سود بیشتر در برابر گرین‌بک است بانک کانادا (BoC) به عنوان DXY اسلاید ادامه دارد.
  • BoC فرماندار مکلم نگرانی‌های خود را در مورد سرعت آن نشان داد تورم پیش بینی می شود که به سمت جلو حرکت کند.
  • تکنیک‌ها به نزولی بیشتر اشاره می‌کنند، با این حال، بازیابی کوتاه‌مدت یک احتمال باقی می‌ماند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: بانک کانادا: راهنمای معامله گر

پس زمینه دلار کانادا

چند هفته جالب بود که دلار کانادا وارد جلسه دیروز بانک کانادا شد. بانک مرکزی افزایش 25 واحدی در ثانیه را انتخاب کرد و در عین حال هشدار داد که فشار نزولی بر تورم ممکن است شروع به کاهش کند. به دنبال آن هشداری مبنی بر اینکه در صورتی که پیشرفت اخیر در تورم نشانه‌های قابل توجهی از کاهش را نشان دهد، ممکن است افزایش بیشتری داشته باشد، دنبال شد.

بیشتر بخوانید: بانک مرکزی کانادا 25 بشکه در پی افزایش می‌یابد، هشدار می‌دهد که حرکت نزولی تورم کند خواهد شد

نظرات بیشتر از فرماندار مکلم دیروز نشان داد که BoC انتظار دارد CPI در 12 ماه آینده در حدود 3% باشد و کاهش اخیر تا حد زیادی به کاهش قیمت انرژی نسبت داده شده است. در رابطه با نیروی کار، فرماندار مکلم گفت که افزایش تعداد مهاجرت با افزایش تقاضای مصرف کننده، اثر ضربه ای بر تورم دارد. پس از تصمیم گیری نرخ و نظرات فرماندار مکلم بازار پول همچنان در اوج نرخ بالای 5 درصد برای دسامبر 2023 قیمت گذاری می شود.

با توجه به محوری که از سوی فعالان بازار در مورد فدرال رزرو مشاهده می‌کنیم و احتمال توقف پس از نشست این ماه و همچنین ضعف دلار که می‌تواند یک روند بلندمدت باشد، USDCAD می‌تواند برای نزول بیشتر در سه ماهه سوم آماده باشد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

تقویم اقتصادی و خطر رویداد در پیش است

این هفته چیز زیادی از نظر رویدادهای پرخطر در تقویم باقی نمانده است و فردا اعداد اولیه احساسات مصرف کننده میشیگان را به همراه خواهد داشت. فصل سود از فردا نیز در ایالات متحده آغاز می شود و این می تواند نوسانات را در بازارها در روزهای آینده افزایش دهد زیرا ممکن است نشانه دیگری در مورد سلامت کلی اقتصاد ایالات متحده و جهان باشد.

همه توجه از دیدگاه دلار کانادا احتمالاً هفته آینده با انتشار داده های تورم ماه ژوئن معطوف خواهد شد. با توجه به اظهارات فرماندار مکلم، هرگونه نشانه‌ای از افزایش نرخ تورم می‌تواند منجر به افزایش قیمت‌های غیرعادی در شرط‌های افزایش نرخ شود که لایه‌ای دیگر از حمایت را برای CAD اضافه کرده و احتمالاً منجر به کاهش بیشتر برای USDCAD می‌شود.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

اقدام قیمت و تنظیمات بالقوه

USDCAD امروز به کاهش قیمت خود ادامه داد زیرا CPI ایالات متحده و افزایش نرخ توسط BoC الهام بخش فشار مجدد به سمت نزولی شد. مارك 1.3000 از لحاظ تاريخي يك سطح كليدي براي USDCAD باقي مانده است، چرا كه اين جفت ارز آخرين بار در آگوست 2022 زير سطح گفته شده معامله شده است.

دلار آمریکا/CAD نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

این جفت در حال نزدیک شدن به قلمرو خرید بیش از حد است و این احتمال وجود دارد که برنج به 1.3000 برسد و قبل از اینکه در نهایت به سمت پایین حرکت کند و دستگیره 1.3000 را بشکند، برای یک روند اصلاحی باشد.

با نگاهی به داده های احساسات مشتری IG می بینیم که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند بلند در USDCAD با 68% معامله گرانی که موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم به این معنی که می‌توانیم شاهد ادامه کاهش قیمت USDCAD پس از یک صعود صعودی کوتاه مدت باشیم.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

  • 1.3000
  • 1.2900
  • 1.2750 (آگوست 2022 Swing Low)

سطوح مقاومت:

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع