استراتژی خط روند در بازار فارکس و نحوه اجرای آن

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سایت فارکس دیلی دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

برای آنکه بتوان به دقت پیشبینی لازم را در بازار معاملات فارکس انجام داد، باید شکستهای کاذب در سطح مقاومتی یا حمایتی را از شکستهای واقعی تشخیص داد. باید بر اساس آنها، شکستهای کاذب یا واقعی را شناسایی کرد. استراتژیهای معاملات Forex میتواند بر اساس تجزیه و تحلیل تکنیکال یا رویدادهای تحلیلی و مبتنی بر اخبار باشد. میتواند استراتژی را اختیار کند که علیرغم عدم تحرک در بازار معاملات، به سود برسد و بازار سودآوری را تجربه کند. خطوط روند ابزارهای قدرتمند هستند، اما باید توجه داشت که هیچ یک از شاخصهای فنی یا سیستم معاملاتی قیمت، کامل نیستند. چنین سطوحی را باید به خوبی برای به دست آوردن مهارت در معاملات بازار فارکس، شناسایی کرد. باید این امر برای تشکیل یک ایده یا استراتژی واحد و منسجم استفاده شود. برای تعیین جهت روند قیمت از این خط استفاده میشود. این امر را میتوان با استفاده از روشهای مختلف به دست آورد. انواع مختلف استراتژی وجود دارد. در صورتی که بتوانید انواع این استراتژیها را تمرین بسیار کنید. هدف این استراتژی معامله با روندی است که توسط خط روند پشتیبانی میشود. خط روند یکی از بهترین ابزار در معاملات بازار فارکس سایت فارکس دیلی به شمار میرود.

شکست میتواند برخی از بهترین حرکات را در بازار معاملات فارکس انجام دهد و بیشترین سود را نصیب شما کند. از آنجا که این روند صعودی است، میتوانیم به دنبال یک شکست کاذب به سمت نزولی، زیر سطح حمایتی باشیم. حمایت زمانی رخ میدهد که قیمت از سطح یا ناحیه مقاومتی عبور کند. یک روند خنثی میتواند پس از افزایش یا کاهش مداوم قیمت هنگامی رخ دهد که قیمت شروع به مقاومت یا حمایت میکند. هنگامی که قیمت به صورت افقی حرکت میکند، روند خنثی ایجاد میشود که در این حالت، در طول زمان بازار نه صعودی است و نه نزولی. اما قبل از آن باید درک صحیحی از حالت خنثی داشته باشیم. اگر قیمت در سطح مقاومتی ۱۰۰ دلار در حال افزایش است و سپس قیمت به بالاتر از این سطح حرکت کند، این یک شکست در آن سطح محسوب میشود. قبل از آنکه قیمت بالاتر برود، غالباً شکست کاذب رخ میدهد. وقتی قیمت بالاخره به بالای ۱۰۰ دلار رسید، این یک شکست در سطح است. بهعنوان مثال، اگر سهم به طور مکرر تا ۱۰۰ دلار افزایش یافته است، اما نمیتواند از این قیمت بیشتر شود، ۱۰۰ دلار سطح مقاومت برای آن ارز خاص است.

قیمت عقبنشینی کرده و یک مثلث را در نمودار ایجاد می کند (هر الگوی قیمتی که قیمت آن بارها و بارها از یک منطقه حمایتی بالا میرود). جهش یا بازگشت خط ممکن است در چند بازه زمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد و هنگامی که خط روند بلندمدت ایجاد شد، معاملهگر میتواند با استفاده از سایر مفاهیم تکنیکال به بازههای زمانی پایینتر حرکت کند. روشهای زیادی برای استفاده از این خطوط وجود دارد اما در اینجا ما چند مورد از رایجترین استراتژیهای معاملاتی بر اساس خط روند را بررسی میکنیم. در اینجا چند مورد از رایجترین استراتژیهای معاملاتی خط روند را مورد بررسی قرار میدهیم. برای درک و ترسیم خط روند از استراتژیهای مختلف استفاده میشود، در این مقاله استراتژی خط روند را مورد بررسی قرار میدهیم تا بر اساس آن بهترین خط را بتوانیم ترسیم کنیم و از سود خوبی بهرهمند شویم. در حالت عکس آن یاعدم توجه به آنها، ضرر بسیاری متوجه شما خواهد شد. در صورتی که بتوانید شکستهای کاذب را از شکستهای واقعی تشخیص دهید، اطمینان خاطر بیشتری به آن سطح حمایتی یا مقاومتی پیدا میکنید.

در استراتژی خط با تلاقی، همانطور که از نامش پیداست، مستلزم عوامل مختلفی است که برای یک معامله باید با یکدیگر هماهنگ شوند. از این خط میتوان در معاملات روزانه، معاملات نوسانی یا هرنوع معامله دیگری استفاده کرد. در استراتژی تلاقی، ایجاد استراتژی متشکل از لایهای است که از چندین نوع تجزیه و تحلیل یا نظریه استفاده میکند و میتواند به اهداف سرمایهگذاران در محدوده ریسک آنها برسد. چنین حالتی برای خریدارانی که نقد هستند موقعیت بسیار خوبی است. جهش خط نیز از رویکردهای معاملاتی پیروی از روند است. روشهای زیادی برای استفاده از این خط وجود دارد. با استفاده از خط روند، فروش، خرید یا عدم انجام معامله را به شما یادآور میشود. در صورت استفاده صحیح از این خط میتوان پیشبینی و تحلیل خوبی از وضعیت قیمتها به دست آورد. در این استراتژی از خط برای ثبت معاملات زمانی استفاده نمیشود. در ادامه به بررسی انواع استراتژیها در خصوص این خط میپردازیم. پس از آنکه با انواع استراتژیهای خط روند و نحوه کاربرد آنها شدید، شناسایی نقاط حمایتی و مقاومتی از دیگر نکات مهم است.