ارزش دلار آمریکا در پست شغلی آب و پیش از CPI کاهش می یابد. برای شاخص DXY کجا؟


دلار آمریکا، شاخص DXY، USD، مشاغل ایالات متحده، نفت خام، طلا، CPI، AUD/USD – نکات صحبت

  • را دلار آمریکا با وجود بازدهی بالاتر خزانه داری، در تلاش برای حفظ جایگاه خود است
  • احساسات با امید به فرود نرم برای اقتصاد ایالات متحده بهبود یافته است
  • را دلار آمریکا در یک محدوده به دام افتاده است. آیا شاخص DXY جهش می کند؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

آسیب پذیری دلار آمریکا پس از کاهش در هفته گذشته و بسته شدن آن، این هفته همچنان شروع شده است. این در حالی است که در ماه آوریل 253 هزار شغل غیرکشاورزی در ایالات متحده اضافه شد که بسیار بالاتر از پیش بینی 160 هزار و 165 هزار شغل اصلاح شده قبلی است. نرخ بیکاری در ماه گذشته به 3.4 درصد رسید که پایین ترین سطح از سال 1969 است.

دارایی های با ریسک بتا بالا مانند دلار استرالیا تا کنون شاهد افزایش اندکی بوده اند، در حالی که EUR/USD و GBP/USD نزدیک به بالاترین سطح سال 2023 باقی مانده اند.

شاخص‌های سهام APAC پس از رشد قابل توجهی که جمعه گذشته در وال استریت مشاهده شد، عمدتاً بالاتر هستند. ژاپن استثنا بود که پس از یک دوره تعطیلات طولانی بازگشت و در قرمز فرو رفت.

بازارهای آتی به شروع کمی ملایم برای جلسه نقدی آمریکای شمالی در زمان چاپ اشاره می کنند.

بازدهی اوراق خزانه داری پس از افزایش روز جمعه، عمدتاً در سراسر منحنی بدون تغییر است، عمدتاً در پایان کوتاه مدت با بازگشت اوراق قرضه 2 ساله به بالای 3.92 درصد پس از بازدید 3.56 درصد در ماه گذشته.

نفت خام و طلا هر دو اندکی بالاتر هستند با قرارداد آتی WTI بالای 71.50 دلار آمریکا در حالی که قرارداد برنت نزدیک به 75.50 دلار است. طلای نقطه ای بالای 2020 دلار آمریکا باقی می ماند.

با نگاهی به آینده در این هفته، تمرکز بر CPI و PPI ایالات متحده در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پس از افزایش 25 واحد پایه هفته گذشته توسط فدرال رزرو خواهد بود.

دولت استرالیا بودجه سالانه خود را سه‌شنبه شب به وقت محلی ارائه می‌کند که انتظار می‌رود مالیات بر صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) افزایش یابد.

پس از داده های تولید صنعتی آلمان امروز، ارقام موجودی عمده فروشی ایالات متحده منتشر خواهد شد. تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله EUR/USD

تجزیه و تحلیل فنی شاخص DXY (USD).

شاخص DXY پس از شکست در غلبه بر خط روند نزولی به سمت بالا در هفته گذشته، به انتهای محدوده نزدیک می شود.

حمایت ممکن است در بین پایین‌ترین سطح‌های اخیر در منطقه 100.79 -101.13 در آستانه پایین‌ترین سطح آوریل 2022 در 99.57 قرار گیرد.

در سمت بالا، مقاومت ممکن است در قله های قبلی 102.40، 102.81 و 103.06 باشد. میانگین‌های متحرک ساده 55 و 100 روزه (SMA) در حال حاضر نزدیک به دو اوج اخیر هستند و ممکن است مقاومت ایجاد کنند.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع