احساسات مختلط EZ بر داده‌های CPI فردا تأکید می‌کند


تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • اطلاعات مربوط به احساسات و اطمینان مصرف کننده EZ هیچ اطلاعات حرکتی بازار با EUR/USD را تا حد زیادی بدون تغییر ارائه نکرد.
  • اکنون توجه به ترتیب به آلمان و EZ CPI معطوف شده است.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی یورو

اعتماد مصرف کننده منطقه یورو برای ماه نوامبر همانطور که انتظار می رفت چاپ شد (تقویم اقتصادی زیر را ببینید) اما نشانه هایی از کندی رشد صنعتی پس از برآورد نادرست داده های واقعی نشان داده شد. این می تواند به تاثیر چین بر عوامل سمت تقاضا و همچنین ترس از رکود جهانی مرتبط باشد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تقویم اقتصادی یورو/دلار آمریکا

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

اظهارات تندروانه دیروز مقامات فدرال رزرو و همچنین بحران جاری کووید در چین، امروز پس از آنکه گفته می‌شود چین تنش‌ها را کاهش داده و به یورو کمک کرده است، انجام نشد – EZ روابط قوی با چین دارد که می‌تواند یورو را در معرض ضعف قرار دهد. اخبار منفی چین کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، همچنین اشاره کرد که نرخ بهره دیروز راه درازی در پیش دارد، اما نرخ تورم امروز آلمان می‌تواند به عنوان پیشروی برای چاپ فردای CPI منطقه یورو باشد. تا کنون، تورم اسپانیا انتظارات را از دست داده است و اگر داده های آلمان و EZ از این روند پیروی کنند، یورو می تواند در برابر دلار آمریکا به سمت پایین تری حرکت کند.

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه EUR/USD

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

عملکرد قیمت یورو/دلار آمریکا نشانه‌های کمی از واکنش به انتشار اعتماد مصرف‌کننده نشان داد، اما الگوی رو به رشد گوه (مشکی) ممکن است نشان‌دهنده نزولی قریب‌الوقوع باشد. اگرچه شکل گیری گوه افزایشی معمولاً از طریق یک روند نزولی قبلی دیده می شود، یک روند صعودی همچنان می تواند نتایج مشابهی ایجاد کند. SMA 200 روزه (آبی) همچنین نقطه قابل توجهی است زیرا جفت EUR/USD نتوانسته است خود را در بالای این منطقه کلیدی تلاقی ثابت کند. فیتیله بالایی بلند دیروز پشتیبانی بیشتری را برای رکود متعاقب فراهم می کند.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

  • 1.0369
  • پشتیبانی گوه
  • 1.0198

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در EUR/USD، با 54% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، ما طرفدار یک سوگیری محتاطانه کوتاه‌مدت هستیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع