احساسات خرده‌فروشی و نهادی در EUR/USD و GBP/USD بیشتر متفاوت است


تجزیه و تحلیل احساسات: GBP/USD، EUR/USD

  • GBP/USD در سطوح توسعه یافته: از کجا می توان از اینجا؟ EUR/USD نشانه هایی از خستگی صعودی را نشان می دهد
  • دلالان نهادی و احساسات مشتری خرده فروش IG در انتهای مخالف طیف موقعیت یابی
  • احساسات مشتری IG – یک شاخص متضاد معروف – به نفع معکوس‌ها در هر دو جفت قرار گرفته است.
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

دریابید که فرصت در Q3 کجاست

GBP/USD در سطوح توسعه یافته: از کجا به اینجا؟

کابل، عمدتاً به دلیل فروش شدید دلار در پی بهبود داده های تورم ایالات متحده، شتاب بالاتری داشته است. با این حال، این حرکت بیش از حد طولانی به نظر می رسد و اقدامات اخیر قیمت تا کنون نشان دهنده یک عقب نشینی سطحی بوده است. در بازارهای پر روند، عقب نشینی ها کم عمق هستند و حرکت امروزی بالاتر ممکن است شروع مرحله بعدی بالاتر از این جفت باشد، اما تأیید بیشتری لازم است.

شکستن و حفظ اوج نوسان اخیر به ارائه درجه اطمینان بیشتری به روند صعودی فعلی کمک می کند، زیرا RSI تلاش می کند بازگشت به شرایط عادی تر را ببیند. حمایت در سطح روانی 1.3000 باقی می ماند و مقاومت تا سطح 1.3413 صعودی است.

پوند/دلار آمریکا نمودار روزانه

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

سفته بازان بزرگ (صندوق های تامینی) از ادامه صعودی در پوند/دلار آمریکا حمایت می کنند

داده‌های CFTC به دست آمده از تعهدات گزارش‌های معامله‌گران نشان می‌دهد که سفته‌بازان نهادی بزرگ که موظف به گزارش موقعیت با CFTC هستند، نشان می‌دهد که اشتهای فزاینده‌ای برای صعود بیشتر GBP/USD وجود داشته است. مکان یابی مصالح نسبت به قبل طولانی تر است – نشان دهنده بالا رفتن بیشتر در کابل است. با این حال، آخرین داده ها شامل موقعیت پس از چاپ تورم محوری ایالات متحده در چهارشنبه گذشته نمی شود. داده‌های تا امروز در روز جمعه گزارش می‌شوند، بنابراین مراقب آن‌ها باشید تا ببینید آیا سفته‌بازان بزرگ حتی بیشتر از GBP/USD حمایت می‌کنند یا خیر.

داده های CoT سفته بازان بزرگ (معمولاً صندوق های تامینی) برای صعود بیشتر قرار گرفته است

image2.png

منبع: Refinitiv، CFTC Commitment of Traders Report، تهیه شده توسط ریچارد اسنو

احساسات مشتری IG واقعیت نسبتاً تاسف باری را در میان معامله گران در بر می گیرد که تمایل به تماس با بالا و پایین در بازارهای پر روند است. بیش از 71 درصد از معامله گران دارای نت شورت هستند و به دنبال یک برگشت قریب الوقوع هستند. متأسفانه، قیمت و موقعیت‌یابی خرده‌فروشی یک رابطه معکوس نشان می‌دهند – از این رو برچسب مخالف است.

احساسات مشتری IG (شاخص مخالف) نشان دادن شرط‌های کوتاه بزرگ

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما چه چیزی را در پوند در سه ماهه سوم پیش بینی می کنند

پیشرفت صعودی EUR/USD نشانه هایی از خستگی احتمالی را نشان می دهد

یورو/دلار آمریکا از زمانی که کاهش قیمت دلار به وقوع پیوست، با نرخ نگران کننده ای پیشرفت کرده است. با این حال، ظاهر فتیله‌های شمع فوقانی کشیده نشان می‌دهد که ممکن است چالشی برای افزایش بیشتر وجود داشته باشد. مقاومت در 1.1360 ظاهر می شود – منطقه ای از مقاومت قبلی در پایان سال 2021 با پشتیبانی در اصلاح فیبوناچی 61.8٪ از پیشرفت اصلی 2000 تا 2008. RSI همچنین نشان می‌دهد که ممکن است به دلیل یک اصلاح جزئی باشیم، اما به خاطر داشته باشید که دلار ضعیف‌تر می‌تواند این جفت ارز را برای مدتی در قلمرو فروش بیش از حد باقی بماند.

نمودار روزانه EUR/USD

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

EUR/USD به صورت خالص باقی می ماند، اما سفته بازان موقعیت طولانی مدت را کاهش می دهند

سفته بازان بزرگ تا حد زیادی خالص باقی می مانند، اما با درجه ای کمتر از قبل، احتمالاً در اثر بدتر شدن داده های بنیادی که بر انتظارات نرخ بالا یا ارزش بیش از حد یورو تأثیر می گذارد، جان خود را از دست می دهند. میله‌های عمودی موقعیت خالص را نشان می‌دهند و کاهش ثابتی را می‌توان از اوج ژوئن مشاهده کرد، زیرا شلوارک ثابت می‌ماند اما لانگ به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

سفته بازان بزرگ (معمولاً صندوق های تامینی) داده های CoT در موقعیت یابی طولانی کاهش یافته است

image5.png

منبع: Refinitiv، CFTC Commitment of Traders Report، تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما چه چیزی را در یورو در سه ماهه سوم پیش بینی می کنند

احساسات مشتری IG نشان می دهد که بیش از 75٪ از معامله گران خالص EUR/USD هستند. همانطور که قبلاً ذکر شد، چنین موقعیت‌یابی یک طرفه در مواجهه با یک بازار پر روند قوی عمل می‌کند. در نهایت، یک معکوس اتفاق خواهد افتاد، این سؤال صرفاً یک موضوع زمان است، اما تا کنون اقدامات قیمت شاهد حرکت های چشمگیر بالاتری بوده است.

احساسات مشتری IG که شرط‌های کوتاه بزرگ را آشکار می‌کند

image6.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع