آیا داده‌های سنگین وزن دوباره به یورو/دلار آمریکا بی‌حال می‌شوند؟


EUR/USD قیمت، نمودار، و تجزیه و تحلیل

  • انتشار داده های سنگین وزن یورو، آلمان و ایالات متحده برای هفته آینده تنظیم شده است.
  • دوره خاموشی بلندگوهای فدرال رزرو قبل از تصمیم گیری نرخ FOMC در 3 می.
  • معامله گران EUR/USD امیدوار به اقدامات قابل معامله هستند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

هفته سختی برای معامله گران یورو/دلار آمریکا بود که بازار در محدوده 90 پیپ روز دوشنبه تحت کنترل بود. فقدان محرک های اساسی کمکی نکرده است و با داده های اندک امروز به نظر می رسد هفته تقریباً نزدیک به جایی که روز دوشنبه افتتاح شد بسته می شود. علیرغم صحبت های تندرو فدرال رزرو آمریکا مبنی بر افزایش ارزش دلار، دلار آمریکا تحت کنترل بوده و اساساً در تمام هفته معامله می شود. اعضای هیئت مدیره فدرال از دوشنبه هفته آینده پیش از نشست FOMC در 3 مه وارد دوره خاموشی می شوند. آخرین احتمالات صندوق فدرال رزرو CME به یک افزایش 25 واحد پایه دیگر قبل از برگزاری سه جلسه توسط بانک مرکزی اشاره دارد. انتظار می رود در ابتدای سه ماهه چهارم، فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کند.

پیش‌بینی قیمت دلار: پیشنهاد قیمت دلار (DXY) در Fed Speak

image1.png

معامله گران یورو احتمالاً هفته آینده با انتشار تعدادی از گزارش های داده های مهم شاهد اقدامات و نوسانات بیشتری خواهند بود. داده‌های اقتصادی آلمان در هفته آینده برجسته می‌شوند، در حالی که معامله‌گران EUR/USD نیز باید از تعداد انگشت شماری از انتشارات ایالات متحده از جمله گزارش Core PCE ایالات متحده برای آخرین نگاه به فشارهای قیمتی ایالات متحده آگاه باشند. تقویم جمعه آینده مملو از رویدادهای بالقوه متحرک بازار است. علاوه بر داده‌های اقتصادی، فصل درآمد به طور کامل جریان پیدا می‌کند و برخی از شرکت‌های سنگین وزن آمریکایی آخرین آمار خود را گزارش می‌کنند. در حالی که اینها به تنهایی ممکن است صفحه را زیاد حرکت ندهند، توانایی تغییر احساسات را دارند و دوباره باید از نزدیک تماشا شوند.

image2.pngimage3.png

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده های اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نگاهی به نمودار روزانه، محدوده محدودی را در این هفته نشان می دهد که کمتر از یک رقم بزرگ به یورو/دلار است. اگرچه این ممکن است معامله گران را از این جفت دور نگه دارد، شکستن پایین ترین سطح این هفته (1.0909) یا بالاتر (1.0999) ممکن است جرقه ای برای دنبال کردن بیشتر شود. ATR 14 روزه، در انتهای نمودار، نوسانات را در پایین ترین حد دو ماه اخیر نشان می دهد. باز هم، اگر این محدوده محدود شکسته شود، نوسانات ممکن است افزایش یابد زیرا معامله گران به دنبال سطوح بعدی حمایت و مقاومت هستند. EUR/USD برای یک جفت معاملاتی بسیار مهم است که برای مدت طولانی بیش از حد ساکت بمانید.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD – 21 آوریل 2023

image4.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -10% 2% -3٪
هفتگی 21% -6٪ 4%

معامله گران خرده فروشی، لانگ را کاهش می دهند و شورت را افزایش می دهند

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 43.55 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.30 به 1 است. معامله گران نت شورت 0.64 درصد بیشتر از دیروز و 25.20 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های یورو/دلار ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهد تعصب تجاری EUR/USD ترکیبی

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع