آماده سازی EUR/USD برای هفته سنگین داده با تمرکز ECB و فدرال رزرو


تجزیه و تحلیل EUR/USD و نکات صحبت

  • افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا برای راهنمایی به داده‌های تورم نگاه می‌کند، زیرا بازارهای پولی به اعتقاد بیشتری بین افزایش 0.25% و 0.50% نیاز دارند.
  • USD حمایت اضافی از احساسات مخاطره آمیز دریافت می کند.
  • تجزیه و تحلیل فنی به نفع یورو در هر دو بازه زمانی هفتگی و روزانه است.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیش بینی بنیادی یورو: نزولی

حرکت یورو به بانک مرکزی در هفته بر روی عقب نشینی متمرکز شد، اما می تواند در تصمیم گیری نرخ بانک مرکزی اروپا (ECB) تغییر کند (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید). معیارهای کلیدی از جمله تورم مرکزی منطقه یورو و داده های اعتباری ورودی ارزشمندی را به بازارها برای تجزیه و تحلیل وضعیت منطقه می دهد. تا کنون تورم اصلی به دلیل رشد دستمزدها که قیمت‌های بالاتر را جبران می‌کند، بالا باقی مانده است و قرار است همچنان بالا بماند. مسئله ای که اکنون بانک مرکزی اروپا با آن مواجه است این واقعیت است که فشارهای تورمی از سمت عرضه (کاهش قیمت انرژی) به عوامل تقاضا مهاجرت کرده است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تقویم اقتصادی یورو/دلار آمریکا

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

این سوال برای هفته آینده احتمالا این است که “بانک مرکزی اروپا تا چه میزان نرخ بهره را افزایش خواهد داد؟” با توجه به قیمت گذاری فعلی بازار پول (به جدول زیر مراجعه کنید) وجود دارد 78% احتمال افزایش ECB وجود دارد 25bps. این احتمالاً یک تصمیم گسترده است، زیرا بانک مرکزی اروپا می‌تواند متغیرهای اقتصادی را قبل از نشست ژوئن ارزیابی کند، زیرا محیط فعلی مملو از عدم اطمینان است – در درجه اول از طریق افزایش فعالیت‌های جنگی در اوکراین و همچنین احتیاط در مورد بحران بانکی اخیر.

احتمالات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

image2.png

منبع: Refinitiv

از منظر ایالات متحده، ریسک گریزی جهانی در صورتی که به دلیل عوامل ذکر شده در بالا تداوم یابد، ممکن است در ویژگی پناهگاه امن دلار نقش داشته باشد. علاوه بر این، داده های اقتصادی ایالات متحده نشان دهنده یک اقتصاد قوی در رابطه با تورم و نیروی کار است. همانطور که برای مدتی چنین بوده است، قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو نشان می دهد که این ممکن است آخرین افزایش از سوی فدرال رزرو برای سال 2023 باشد. داده های تورم و مشاغل قوی پایدار می تواند بر فدرال رزرو فشار بیاورد تا به روند صعودی ادامه دهد و یورو را در معرض نزول بیشتر قرار دهد.

تجزیه و تحلیل فنی

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدانی

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

نمودار هفتگی یورو/دلار آمریکا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

به نظر می رسد نمودار هفتگی EUR/USD بالا یک فتیله بالایی را چاپ می کند. اگر شمع هفتگی به این شکل بسته شود، شبیه به یک دوجی سنگ قبر یا ستاره تیرانداز، می‌تواند به جنبه منفی بعدی این جفت اشاره کند. همراه با شاخص قدرت نسبی (RSI) که به قلمرو بیش از حد خرید نزدیک می شود، ویژگی های فنی به نفع خرس های یورو است.

نمودار روزانه EUR/USD

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام روزانه قیمت یورو/دلار آمریکا ادامه کانال صعودی (مشکی) را از اواسط مارس 2023 نشان می‌دهد. توقف و تأیید بسته شدن در زیر پشتیبانی کانال می‌تواند سیگنال‌های هفتگی را پشتیبانی کند و تمرکز را در کانون توجه قرار دهد. 1.0900 دسته روانی

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در EUR/USD، با 58% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک رویکرد محتاطانه کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع