آخرین قیمت طلا – 2000 دلار در هر اونس. با نزدیک شدن گزارش تورم ایالات متحده، حمایت ثابت می ماند


تجزیه و تحلیل قیمت طلا، قیمت ها و نمودارها

  • انتظارات نرخ بهره ایالات متحده همچنان حاکی از کاهش 75 واحدی در ثانیه در سال جاری است.
  • طلا حمایت را نگه می دارد و به سمت بالاتر می رود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

گزارش مشاغل ایالات متحده در هفته گذشته نشان داد که نرخ بیکاری در ایالات متحده به 3.4٪ کاهش یافته است که با پایین ترین سطح پنج دهه اخیر مطابقت دارد، در حالی که دستمزد کارگران بیشتر رشد کرده است که زمینه ساز قدرت بازار کار ایالات متحده است. گزارش روز جمعه NFP باعث شد تا دلار آمریکا در کوتاه‌مدت افزایش یابد زیرا معامله‌گران پیش‌بینی‌های نرخ بهره آمریکا را مجدداً ارزیابی کردند، اما این حرکت متعاقباً معکوس شد زیرا معامله‌گران در مجموعه‌ای از کاهش نرخ‌ها برای سال جاری و سال آینده به قیمت‌گذاری بازگشتند. آخرین پیش‌بینی‌های نرخ صندوق فدرال رزرو CME نشان می‌دهد که بانک مرکزی آمریکا تا پایان سال 75 واحد پایه و تا پایان سال 2024 تا 125 واحد در ثانیه دیگر کاهش خواهد داد.

image1.png

پیش از این هفته، گزارش‌های مهم تورم ایالات متحده به بازار وضوح بیشتری را در مورد فشارهای قیمتی ایالات متحده، چه مصرف‌کننده و چه تولیدکننده، نشان می‌دهد، در حالی که نظرسنجی احساسات مصرف‌کننده میشیگان در روز جمعه، شاخصی است که از نزدیک مشاهده می‌شود از اینکه مصرف‌کنندگان وضعیت مالی خود را چگونه می‌بینند.

image2.png

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله طلا

پس از افزایش پشتیبانی حدود 2000 دلار در هر اونس. طلا اکنون به سمت خط قدیمی مقاومت افقی در 2032 دلار در هر اونس حرکت می کند. در بالا، سطح دیگری از مقاومت کمی مهمتر در 2050 دلار در هر اونس است. به نظر می رسد و ممکن است پیش از گزارش های تورم ایالات متحده شکستن آن کمی سخت تر باشد. هر سه میانگین متحرک همچنان مثبت هستند، با 20 dma که فروش روز جمعه گذشته را حفظ کرد، در حالی که شاخص CCI حاکی از یک بازار خفیف بیش خرید است، اما نه چندان.

نمودار روزانه قیمت طلا – 9 مه 2023

image3.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ 6% 2%
هفتگی -16٪ 24% -1٪

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 54.27 درصد از معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.19 به 1 است. معامله گران نت شورت 8.06 درصد بیشتر از دیروز و 24.78 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. با این حال معامله گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته سود خالص کمتری دارند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت طلا ممکن است به زودی با وجود این واقعیت که معامله گران به صورت خالص باقی می مانند، به زودی افزایش یابد.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع