خانه / اخبار / اخبار ارز / پوند درگیر اخبار مربوط به BREXIT است

پوند درگیر اخبار مربوط به BREXIT است

دیروز پوند انگلستان به اخبار مربوط به BREXIT بی توجهی کرد و افت‌های اولیه را جبران نمود. دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا برنامه‌های شهر لندن برای بانک‌ها را رد کرده است. بریتانیا امیدوار بود که بتواند به توافق تجارت آزادی در بخش خدمات مالی با اتحادیه اروپا دست یابد، توافقی که به لندن کمک می‌کرد تا به‌عنوان مرکز مالی دنیا باقی بماند. اما اتحادیه اروپا گفته است که بریتانیا می‌خواهد از بازار واحد اتحادیه خارج شود و به همین دلیل نمی‌توان توافق خاصی با لندن امضا کرد.

این خبر از سوی رویترز منتشرشده و هنوز از سوی مقامات اتحادیه اروپا یا بریتانیا تائید یا رد نشده است، به همین دلیل هنوز هم احتمال رسیدن به چنین توافقی وجود دارد. پوند در واکنش اولیه به این خبر سقوط کرد، اما در ادامه توانست افت‌های اولیه را جبران نماید. در هر صورت این گزارش نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا نمی‌خواهد فرآیند BREXIT را برای بریتانیا تسهیل کند. امروز شاخص PMI بخش تولیدی بریتانیا منتشر خواهد شد و اهمیت زیادی برای پوند دارد. اگر رشد شاخص بهتر از انتظارات بازار باشد، می‌توان انتظار داشت که GBPUSD از ۱٫۴۲ عبور کند.

در همین حال گزارشی در Financial Times منتشرشده مبنی بر اینکه اسناد استراتژیکی به بیرون درز کرده است که نشان می‌دهند، اتحادیه اروپا تهدید می‌کند که بعد از BREXIT تحریم‌هایی را علیه بریتانیا اعمال خواهد کرد. هنوز پوند انگلستان واکنش خاصی به این گزارش نشان نداده است.

همچنین ببینید

شاخص دلار به پایین ترین سطح سه سال اخیر سقوط کرده است

دیروز روز پر نوسانی برای بازار ارز خارجی بود، به طوری که شاخص دلار آمریکا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *