خانه / اخبار / اخبار ارز / نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا

نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا

دیروز شاهد نوسانات شدیدی در بازار ارز خارجی بودیم. این نوسانات می‌تواند در معاملات امروز هم دیده شوند. هیچ محرک خاصی برای نوسانات دیروز وجود نداشت. دلار آمریکا در اوایل اروپا از سوی سرمایه‌گذاران حمایت شد، اما در نیمه اول معاملات لندن دلار آمریکا سقوط کرد و دوباره با شروع معاملات آمریکا، دلار تقویت شد. دلار آمریکا روز را در برابر تمامی ارزهای اصلی در سطح پایین‌تری به پایان رساند در این میان تنها دلار استرالیا استثنا بود. یکی از عواملی که می‌تواند در نوسانات دیروز نقش داشته باشد، جریانات پایان ماه و رشد خوب شاخص اطمینان مصرف‌کنندگان آمریکا بوده است. بااین‌حال بایستی توجه داشت که توجه بازار بیشتر به نشست امروز فدرال رزرو آمریکا و داده‌های اشتغال ماه ژانویه خواهد بود.

امروز آخرین نشست فدرال رزرو به ریاست جنت یلن است. انتظار می‌رود که تغییری در سیاست‌های پولی فدرال رزرو اعمال نشود، اما همه انتظار دارند که لحن بانک مرکزی مثبت باشد. بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا مثبت خواهد بود و برخی از اقتصاددانان انتظار دارند که فدرال رزرو وضعیت ریسک‌های پیش روی رشد اقتصادی و تورم را به‌روزرسانی کند. اگر چنین اتفاقی روی دهد و فدرال رزرو تأکید کند که ریسک‌های نزولی کاهش‌یافته‌اند، دلار آمریکا می‌تواند حرکت صعودی خوبی را به راه بی اندازد. از دید انتظارات نرخ بهره‌ای، از نظر بازار شانس افزایش نرخ بهره در ماه مارس ۷۳ درصد است و اگر فدرال رزرو ارزیابی‌ها از ریسک‌های پیش روی اقتصاد آمریکا را تغییر دهد، هم‌زمان با بهبود انتظارات نرخ بهره‌ای، دلار آمریکا هم رشد خواهد کرد. بااین‌حال اگر ارزیابی فدرال رزرو از ریسک‌های پیش رو تغییری نکند، دلار آمریکا سقوط خواهد کرد.

از دید داده‌های اقتصادی آمریکا، از نشست ماه دسامبر فدرال رزرو تا به امروز، عملکرد شاخص‌های اقتصادی آمریکا مبهم بودند. مهم‌ترین تغییری که در بازار دیده می‌شود، سقوط شدید دلار آمریکاست، که می‌تواند منجر به تشدید فشارهای تورمی‌ شود. همچنین نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا هم به‌اندازه ۰٫۳۶ درصد افزایش‌یافته و شاخص S&P هم ۷ درصد رشد کرده است. انتظار نمی‌رود که جنت یلن به این موضوعات اشاره‌ای بکند. چون‌که در نشست‌های بعدی فدرال رزرو دیگر جنت یلن حضور نخواهد داشت.

همچنین ببینید

شاخص دلار به پایین ترین سطح سه سال اخیر سقوط کرده است

دیروز روز پر نوسانی برای بازار ارز خارجی بود، به طوری که شاخص دلار آمریکا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *